Cégcsoportunk, az egyik legnagyobb ingatlanfejlesztőként számontartva a régióban, ambiciózus tervekkel vág neki az évtized hátralévő részének. 2030-ig mintegy százmilliárd forint értékben kívánunk ingatlanfejlesztési projekteket megvalósítani Debrecenben. Az elkövetkező évek céljaihoz tőkebevonást is tervezünk, hiszen elkötelezettek vagyunk a város és a régió gazdasági fejlődésének támogatása mellett.
A város ugrásszerű fejlődése és az ipari ingatlanpiac dinamizmusa egyedülálló lehetőségeket teremt. Úgy látjuk, hogy a logisztikai és ipari projektek továbbra is meghatározó szerepet töltenek be a régió ingatlanpiacán. Ugyanakkor figyelemmel kísérjük a lakáspiac mozgásait is, ahol a Debreceni Főnix Lakásprogram új lendületet hozhat. Ezért portfóliónkban ipari, logisztikai, lakó- és vegyes hasznosítású kereskedelmi fejlesztések egyaránt helyet kapnak.
Terveink megvalósításához több finanszírozási lehetőséget is mérlegelünk. Vizsgáljuk a projekt szintű befektetőtársak bevonását, valamint a tőkealapok és SZIT-ek (Szabályozott Ingatlanbefektetési Társaságok) létrehozásának lehetőségét is. Az ingatlanpiaci lassulás ellenére meggyőződésünk, hogy a megfelelő időben történő lépésekkel biztosíthatjuk a fenntartható fejlődést és a piaci sikereket.
A SZIT-ek esetében ritkábbak a befektetési tranzakciók, mint a részvények esetében. Nem jellemző a napi szintű kereskedés, de megítélésem szerint – fogalmazott – ez is egy kiszámítható és biztonságos befektetési forma. Mindezeket tehát vizsgáljuk, a tőkebevonás formájára vonatkozó döntést pedig, értelemszerűen a piaci folyamatok függvényében fogjuk meghozni – fejtette ki Szabó Sándor, cégcsoportunk általános vezérigazgató-helyettese.
Szűcs Gyula, elnök-vezérigazgató véleménye szerint a cégcsoport képességeit mutatja, hogy az elmúlt tíz évben, amikor az ingatlanberuházási kedv Debrecenben is jelentősen erősödött, önállóan és befektetőtárssal közösen is jelentős fejlesztéseket hajtottak végre, több területen pedig úttörők voltak.
Jelentős eredmények és ambiciózus tervek
Nevünkhöz fűződik például Kelet-Magyarország első A kategóriás irodaházának fejlesztése a Debreceni Egyetem Ipari Parkjában, valamint több ipari csarnok beruházása, amelyeket hosszú távú bérbeadással hasznosítunk.
Innovációs törekvéseinket tükrözi az is, hogy két évtizeddel ezelőtt az ország első PPP programját valósítottuk meg, és azóta több egyetemi kollégiumot és diákszállót építettünk hasonló konstrukcióban. Együttműködésben az önkormányzati tulajdonú Debreceni Vagyonkezelő Zrt.-vel, a Forest Offices Irodaház fejlesztésével is hozzájárultunk a város fejlődéséhez.
Fókuszban a jövő fejlesztései
Jelenleg több nagy volumenű projekt előkészítése zajlik. Balatonakarattyán például egy közel 20 milliárd forintos prémium lakópark fejlesztését tervezzük, amely 99 lakást foglal magában. Az indulás feltétele, hogy a piacon megfelelő keresletet érzékeljünk.
Debrecenben egy 30-40 milliárd forint összértékű ingatlanfejlesztési csomagot dolgozunk ki, amely ipari-logisztikai célú fejlesztéseket, valamint lakó- és vegyes hasznosítású kereskedelmi ingatlanokat is tartalmaz. Ezzel már most elértük a 2030-as célkitűzéseink felét.
Elkötelezettek vagyunk Debrecen és a régió hosszú távú fejlődése mellett, és hiszünk abban, hogy a megfelelő stratégiai lépésekkel tovább erősíthetjük pozíciónkat az ingatlanpiacon.
A fenti terveinket és célkitűzéseinket részletesen ismertettük a Világgazdaság hírportál számára adott interjúban, ahol Szabó Sándor általános vezérigazgató-helyettesünk és Szűcs Gyula társtulajdonosunk osztotta meg gondolatait az előttünk álló lehetőségekről és kihívásokról.
A cikk a következő linken elérhető és olvasható: https://www.vg.hu/cegvilag/2024/11/szazmilliardos-ingatlanfejlesztest-terveznek-az-orszag-masodik-fovarosaban#google_vignette